پنجم دی ماه سال ۱۳۹۷، «بهرام بیضایی» نمایشنامه‌نویس و کارگردان تاتر، سینماگر، ادیب و پژوهش‌گر نامی و فرزانه ایران سالروز هشتاد سالگی‌اش را جشن گرفت. به همین مناسبت و پاس بیش از شش دهه تلاش‌ها و تجربه‌ها و پژوهش‌های او و خلق آثار نوشتاری و نمایشی و ساخت و اجرای فیلم‌ها و نمایشنامه‌هایی ژرف و جاودان و سرشار نمودن و غنی کردن بیشتر ادب و هنر و فرهنگ معاصر ایران، در مجموعه پادکست‌هایی ویژه، شامل گفت‌وگو‌هایی با همکاران و صاحب‌نظران و دوستان او، در حد خودمان در «ابدیت و یک روز» به بزرگداشت ایشان کوشیده‌ایم.
لازم به ذکر است که به دلیل کثرت مهمان‌‌ها و تنوع سابقه و سن ایشان ساده‌ترین راه را برای ترتیب پخش گفت‌وگو‌ها در نظر گرفتیم  و صحبت‌های این بزرگواران را به ترتیب حروف الفبای ابتدای نام خانوادگی ایشان خواهید شنید.
مهمان این برنامه ما، آقای «محمدرضا درویشی»، استادی گرانمایه در حوزه‌های پژوهش و آهنگسازی، ساخت موسیقی پنج اثر بهرام بیضایی را به عهده داشته‌اند. او برای ما در این نوبت درباره تجربه همکاری‌هایش در نمایش‌های «شب هزار و یکم»، «مجلس شبیه در ذکر مصایب استاد نوید ماکان و همسرش مهندس رخشید فرزین»، «افرا، یا روز می‌گذرد» و فیلم‌های «قالی سخنگو» و «وقتی همه خوابیم» صحبت کرده‌اند.

تدوین پادکست: محمد شکیبا

قطعات موسیقی‌ به کار رفته در این پادکست:

‏۱. «رقص گدایی» از ساخته‌های گروه «کلزماتیکس» و برگرفته شده از آلبوم ‏موسیقی «جن‌زده‌‏»

۲. بخش‌هایی از گفت‌وگوهای فیلم «وقتی همه خوابیم» با اجرای «مژده شمسایی» و «علیرضا جلالی‌تبار»

۳. بخش‌هایی از موسیقی متن نمایش‌های «شب هزار و یکم»، «مجلس شبیه در ذکر مصایب استاد نوید ماکان و همسرش مهندس رخشید فرزین»، «افرا، یا روز می‌گذرد» و فیلم‌های «قالی سخنگو» و «وقتی همه خوابیم» ساخته «محمدرضا درویشی» برگرفته شده از آلبوم «گزیده آثار موسیقی محمدرضا درویشی سینما و تاتر»

لینک پادکست شماره صد و هشت در وب‌سایت ناملیک:
     http://namlik.me/article/5612
لینک پادکست شماره صد و هشت در وب‌سایت شنو‌تو:

لینک پادکست شماره صد و هشت در وب‌سایت بیپ‌تونز:
    https://beeptunes.com/track/552068596
لینک پادکست شماره صد و هشت در شبکه تلگرام:
      https://t.me/EternityAndADay/639    
لینک پادکست شماره صد و هشت در وب‌سایت فیدیبو:
     https://fidibo.com/book/92423
لینک پادکست شماره صد و هشت در انکر:
     http://bit.ly/2YIsHnk
لینک پادکست شماره صد و هشت در کست‌باکس:
http://bit.ly/31gUJrV

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

9 − 4 =